BAZA
ÇELİK - TEL YAY
DÖŞEMELİKLER
ELYAF
EV TEKSTİLİ
KOLTUK - KANAPE
MAKİNELER
SANDALYE
SÜNGER
YATAK BAŞLIKLARI
 
» Haberin devamı...
 

 

 

 

 


İdaş’tan
Çağdaş, modern, fonksiyonel ürünler


Sektörde 35. yılını kutlayan İdaş, geçen yıllar içinde ürün yelpazesine bir çok yeni ürün kattı. Ürünlerinde yansıttığı farklı çizgisiyle dikkat çeken İdaş, koltuk ve kanepe gruplarında da rahatlığı ve fonksiyonelliği ön planda tutuyor.

Amerikan
Rahat, şık ve kolayca monte edilebilen Amerikan patentli “Simply Together İdaş” salon kanepeler beş farklı model ve üç farklı kalitede kumaş  seçeneğiyle üretiliyor. Demonte özelliği sayesinde dar mekanlar için taşıma kolaylığı sağlarken, tamirat gerektiren durumlarda ürünün sadece arızalı bölümü sökülüp müdahale yapılabiliyor. Üçlü, ikili ve tekli koltuktan oluşan takıma isteğe göre; ikili kanepede 90x180 cm. tek kişilik, üçlü kanepede 150x180 cm. çift kişilik yatak ünitesi eklenebiliyor.

Ranza Kanepeli
Kanepeli Yüksek Karyola:
Kuruluşunun 35. yılını kutlayan sektörün lider kuruluşlarından İdaş “Kanepeli Yüksek Karyola” adını verdiği yeni ranzasıyla, pazara çağdaş ve farklı ürünler sunma ilkesini devam ettiriyor.  Özellikle genç odaları, öğrenci evleri ve yazlık evler düşünülerek modern çizgilerle tasarlanan bu ürün, çok daha geniş bir alıcı kitlesinin dikkatini çekiyor. Çarpıcı metal tasarımı, birbirinden canlı kumaş renkleri, oturma yeri, yatak ve misafir ağırlamaya yönelik fonksiyonel kullanımı, ilk görüşte dikkat çeken özellikleri. Ürün üstte 90 cm.’lik normal bir yatağa, altta ise açıldığında 130 cm.’lik çift kişilik yatak olan kanepeye sahip. Böylelikle bir yatağın kapladığı alanda üç kişinin yatabilmesine imkan sağlarken, kanepe konumundayken, arkaya doğru eğimli üretilmiş oturma kısmı sayesinde, klasik kanepelere oranla çok daha rahat oturma olanağı veriyor.    

Yurt çapındaki yaygın bayilerinde, İdaş’ın 35. yıla özel kampanyası ile çok cazip koşullarda satışa sunulan ürün, aynı zamanda kitaplığı ve sehpasıyla takım olarak da satın alınabiliyor.

Rustik Funda:
İdaş her zaman olduğu gibi, modern çizgilerde hazırladığı fonksiyonel ürünler sunmaya devam ediyor. İdaş’ın yakın dönemde piyasaya sunduğu şık ferforje tasarıma sahip ürünü Rustik Funda, bir kanepeden beklenilenden çok daha fazlasını sunuyor.

Çarpıcı modern tasarımının yanında kullanışlı çözümler sunan ürün, üçlü kanepede 78x190 cm.’lik tek kişilik yatak, 164x190 cm.’lik çift kişilik yatak olabilirken, ikili kanepe geniş bir sandığa sahip. Tekli koltuk ise açıldığında 80x160 cm.’lik yatak olabiliyor. Tüm bunların yanında istediniz sayıda ürünü seçip evinize en uygun takımı kendiniz de yaratabilirsiniz.

Rustik Seda:
İdaş, 35. yıla özel hazırlanan cazip kampanya seçenekleriyle, ürünlerine çok daha rahat sahip olmanızı sağlıyor.
Çarpıcı modern tasarımının yanında kullanışlı çözümler sunan ürün, üçlü kanepede 78x190 cm.’lik tek kişilik yatak, 164x190 cm.’lik çift kişilik yatak olabilirken, ikili kanepe geniş bir sandığa sahip. Tekli koltuk ise açıldığında 80x160 cm.’lik yatak olabiliyor. Tüm bunların yanında istediniz sayıda ürünü seçip evinize en uygun takımı kendiniz yaratabilirsiniz.

İdaş’ın çağdaş ve fonksiyonel çizgisinde üretilen Rustik Seda Kanepe’de, ahşapın sıcaklığı, metalin modern görünümüyle bütünleşiyor. 

Ev Tekstilinde de İdaş:
35 yıllık birikimiyle kaliteli, sağlam, dayanıklı ürünler hazırlayan İdaş, ev tekstilinde hem kalitesiyle, hem de ürün çeşitliliğiyle çok iddialı.

Ranforce, saten ve flanel olmak üzere üç farklı kumaş çeşidiyle, her mevsime yönelik üretilen nevresim takımlarında beyaz, düz renk ve desenli kumaşlar bulmak mümkün.


Bebe ve genç desenleriyle İdaş Tekstil Ailesi yediden yetmişe geniş bir yaş grubuna hitap ediyor. Tek ve çift kişilik üretilen uyku setlerinde, nevresim takımlarında değişik ebatlarda ürünler bulunmaktadır. Yine bu grupta yaz sezonunda yoğunlukla kullanılan düz ve desenli pikeler, ithal Bon-Drap marka kumaş ile üretilen yatak örtüleri görülmeye değer.
Yastık:
İdaş; silikonlu, ortopedik ve ergonomik olmak üzere üç çeşit üretilen yastıklarla değişik zevklere hitab ediyor.
Silikonlu yastık; 750 gr. Alman Dupont elyafla üretilmiş, bakteri barındırmayan, alerji yapmayan ve 30 C de yıkanabilen bir üründür.
Boyun ağrılarından şikayet edenlere yönelik üretilen ortopedik yastık, kullanıcının boyun bölgesinde özel dolgu süngeriyle desteklenmiştir. Bu özelliği ile başın uykuda sağlıklı duruşunu sağlar.
Ergonomik yastık ise, özel formu ve kanallı yapısı sayesinde hava sirkülasyonu sağlayarak terlemeyi önler ve boyun anatomisini korur. Ayrıca yıkanabilir fermuarlı kılıfa sahiptir.
Alez-Yatak Koruyucu:
%100 pamuklu kumaştan üretilen bu ürün yatağınızın temiz kalmasını, ömrünün uzamasını sağlarken, hem yumuşak bir yüzey oluşturarak hemde çarşafın toplanmasını önleyerek daha rahat uyumanıza yardımcı olur.

Uyku ve Sağlık:
Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için, dengeli beslenme, huzurlu bir ortam, düzenli egsersiz ve iyi bir uykuya ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz. Günümüzde yetişkinlerin, neredeyse %40 gibi yüksek bir oranında uyku problemleri yaşadığı bilinmektedir. Bu problemlerin başında stres, egzersiz eksikliği, duruş ve oturuş bozukluklurı, aşırı kiloyla beraber kişiye uygun iyi bir yatağın eksikliği de çok önemli yer tutmaktadır. Kaliteli bir yatakta uyunan iyi bir uyku, gün boyunca kişinin konsantrasyonunu, algılamasını, iş performansını ve insan ilişkilerini önemli oranda arttırmaktadır. Aksi durumdaysa uyku problemi yaşayan ve düzensiz uyuyan insanlarda kalıcı sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu problemlere sebep olan çevresel faktörleri tamamen değiştirmek elimizde olmasa da, iyi bir yatak seçimiyle problemleri önemli oranda azaltmak elimizde.

Yatak değiştirmede en önemli etken yine sırt ve bel ağrılarıdır. Peki yeni bir yatak alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?
Günümüzde evlerde, başta yaylı yataklar olmak üzere sünger, latex ve klasik pamuk ve yün şilteler yaygın olarak kullanılmaktadır.
Uyku sırasında omurga doğru desteği almazsa sırt kasları gece boyunca kasılarak omurganın şeklini korumaya çalışır. Bu da uykudan yorgun kalkılmasına ve sırt ağrılarına sebep olur. Yapılan tıbbi araştırmalarda yaylı yatakların, yaylanma özelliği sayesinde vücut kıvrımlarına mükemmel uyum sağlayarak, omurganın doğal şeklini koruyan en uygun yatak olduğunu ortaya koymuştur. İçlerindeki yay konstrüksiyonu, aralarında bulunan hava boşlugu nedeniyle yaylanma esnasında mükemmel bir hava sirkülasyonu sağlar. Pamuklu ve yünlü yataklar ise doğal malzemelerden yapıldığı için sağlıklıdır. Hava sirkülasyonu sağlar ancak zamanla çökme ve çukurlaşma meydana getirerek omurganın eğri durmasına, dolayısıyla sırt ve bel ağrılarına sebep olur. Kaliteli bir sünger yatak ise vücudun şeklini bir miktar almasına rağmen omuzlara daha fazla yük bindirerek omurganın normal duruşunu olumsuz yönde etkiler. Hemen hemen hiç hava geçirmediğinden terlemeye ve vücutta elektrik birikmesine, dolayısıyla yataktan yorgun kalkılmasına sebep olur. Ayrıca yumuşak sünger yataklar, yatarken içine gömülerek sağlıksız bir uyuma yüzeyi oluşturur.